Солени крофни со инчуни и капари

0
348

Состојки:

500 г брашно

2 дл топла вода

Малку сол

1 сув квасец

Капари, инчуни и супени домати по желба

Приготвување:

Замешајте ги сите состојки и смесата нека отстои половина час. Потоа пржете ги во врел зејтин.