Вистинска инспирација: Рачно правени сладоледи и корнети со необични вкусови (ВИДЕО)

Во еден индиски ресторан во Њујорк изработуваат рачно сосема нови вкусови на сладоледи, од кои најпознат е оној од авокадо, но она што го привлекува вниманието на луѓето се рачно изработените необични корнети.

0
265

Индиски ресторан во Њујорк направил вистински бум со своите необични рачно направени сладоледи и уште понеобични рачно изработени, чудни корнети.

Нивните најпознати вкусови на корнети се оние со цветови од хибискус и рози, но и оние со куркума и моринга. А сладоледите, тие се посебна приказна, огромни топки рачно изработен сладолед, на пример, оној најпознатиот, од авокадо, или од манго, извалкани во различни семиња од сусам или тиква, сечкани бадеми, ф’стаци,… Погледнете и уверете се.

Indian Restaurant Makes Artisanal Ice Cream

This Indian restaurant makes artisanal ice cream. ?

Posted by NEW YORK INSIDER on Понеделник, 23 јули 2018