Вкусен сок против болки во зглобовите

0
321

Потребни ви се:

1 шолја исечкан ананас

1 грејпфрут

1 краставица

Ѓумбир

Вода

Приготвување:

Сите состојки ставете ги во блендер и добро измешајте. Сокот пијте го секој ден пред јадење.