Здраво, разнобојно, разновидно и посно

0
307

Во оваа здрава салата се става се што ќе најдете во својот фрижидер.

Брокула, прокељ, печена пиперка, авокадо, праз, магдонос, црн грав,…

Зеленчукот само кратко проварете го, зачинете со сол и со црн пипер, со сок од лимон и уживајте.