Тридневен третман за чистење на цревата

Деновиве на интернет, поточно на блогот „Naturalthrifty“, најдовме прилично интересен предизвик - тридневно чистење на цревата со помош на специјален пијалок направен од јаболков оцет, лимон и чили.

0
635

Според зборовите на Кристал која стои зад блогoт „Naturalthrifty“, по овој тридневен третман, бројките на вашата вага драстично ќе се намалат, па ако се осмелите испробајте го и вие.

Потребни состојки:

2 шолји млака вода

1-2 лажички јаболков оцет

1/4 лажичка мелен чили пипер

1-2 капки масло од лимон

1-2 лажици мед или јаворов сируп (не е неопходно)

Добро измешајте ги сите состојки и пијте го пред секој оброк. Треба да пиете три чаши на ден, три дена, пред јадење, а по три дена измерете се известете не дали има некакви промени.

Извор: „Naturalthrifty“