Уживајте во новиот вкус на утринското кафе и стопете го вишокот килограми

Направете вкусна мешавина од неколку состојки и додавајте секое утро по една лажичка во вашата шолја кафе. Многу е вкусно, а ќе ви го забрза и метаболизмот

0
485

Освен што има неверојатно добар вкус, оваа мешавина е супер-здрава и фантастично ќе го поттикне вашиот метаболизам, а со тоа ќе ви помогне и да се ослободите од вишокот на килограми.

Станува збор за додаток кој вашето кафе ќе го направи уште повкусно, а ќе ви помогне и да се ослободите од вишокот на килограми.

Состојки (за повеќе денови):

3/4 шолја кокосово масло

1/2 шолја мед

лажица цимет

По желба, 1 лажица какао

Приготвување:

Соединете ги сите состојки и мешајте додека смесата не се изедначи.

Префрлете ја во чист стаклен сад со капак и секој ден додавајте по 1-2 лажички во утринското кафе додека е сѐ уште топло.

Фото: Pexels