Како да направите совршени копанчиња и печени компири? (ВИДЕО)

Фото: Unsplash
376

Најнеочекуваната состојка во маринадата за овие пилешки копанчиња е кока-колата

Авторот на ова видео вели дека пилешките копани приготвени на овој начин се подобри отколку во KFC! Не заостануваат ниту компирите. Најнеочекуваната состојка во маринадата за копанчињата е, верувале или не, кока-кола!

Инаку, дефинитивно изгледаат привлечно дури и ако не сте љубители на пилешки копанчиња.

Состојки:
Кратки пилешки копанчиња (12)
5 г сол
5 г црвен пипер
30 мл соја сос
10 г лук
10 г мед
4 г црн пипер
20 мл масло
50 мл кока-кола

Начинот на приготвување е прикажан во видеото подолу. Таму ќе најдете и што ви треба за совршено печени компири.