Банана колач со грчки јогурт (ВИДЕО)

268

Кога ќе ви останат банани, веројатно со нив правите колач. Пробајте ја оваа супер лесна варијанта со грчки јогурт

Состојки:

400 г грчки јогурт

5 јајца

2 банани

неколку капки ванила

1 лажица цимет

2 лажици мед

Приготвување:

Измешајте ги состојките со блендер, а потоа префрлете ја смесата во мал тркалезен калап обложен со хартија за печење. Печете на 180 степени околу 45 минути.