Киселиот кромид е одличен додаток на јадењата: Најбрзиот и најлесниот рецепт за да го направите

Фото: Pixabay
1.332

Постојат безброј начини како и зошто да користите кисел кромид. На пример, фантастичен е во сендвичи, особено во месни; потоа во салати, јадења со грав и слично …

Можете да подготвите кромид за киселење на различни начини; можете да го исечете на тркалца или на ленти, како што сакате, а исто така можете да користите и жолт и виолетов кромид, а не само црвен.

Кога маринирате кромид, не заборавајте да си играте со вашите омилени зачини и да ги додадете оние што најмногу ви одговараат.

Состојки:

1 среден црвен кромид
1/2 лажичка шеќер
1/2 лажичка сол
3/4 шолја јаболков оцет

За вкус по ваш избор:

1 мало чешне лук
5 зрна црн пипер
3 мали гранчиња мајчина душица
1 мало сушено чили

Приготвување:

Исечете го кромидот на тркалца. Зовријте до три чаши вода. Излупете го и преполовете го лукот.

Растопете ги шеќерот и солта на тој начин што ќе ги ставите во теглата заедно со оцетот и со зачините. Промешајте да се растворат.

Ставете го кромидот во цедилка, прелијте го со врела вода и оставете да се исцеди.

Ставете го кромидот во тегла и нежно промешајте. Оставете да отстои неколку часа и подготвен е за употреба. Најдобро е да се потроши во првата недела, иако може да трае неколку недели.