Наједноставно, најбрзо, највкусно и најздраво (ВИДЕО)

Фото: Pexels
212

Ако не ви се готви, а сакате здраво да се храните…Секогаш можете да фрлите некоја печурка во тавчето, да додадете лукче и магдонос и да имате здрав и вкусен оброк

Печурките со лук се повкусни од месото! Еве едно видео како наједноставно да направите шампињони во тава!

Состојки:
300 г шампињони или некој друг вид на печурки
30 г путер
растително масло
Магдонос
Лук

За начинот на приготвување погледнете го видеото подолу.