Пица со кора од наут! (ВИДЕО)

Фото: Unsplash
273

Пицата е омилена храна за многумина, а еве како можете од неа да направите и уште повкусен здрав оброк

Гледајте како се расплетува магијата додека скромниот наут се трансформира во вкусна и здрава подлога за пица. Прелиена со кремав хумус, потпечен наут, вкусна рукола и освежителни ротквици, оваа пица е експлозија од вкусови што ќе ги воодушеви вашите сетила.
И што е најдобриот дел? Тоа што е неверојатно лесно да се направи!

Погледнете го видеото и за кратко време ќе создадете сопствено ремек дело – пица од растително потекло.
Рецептот и видеото ги најдовме на PlantYou Planner, каде што има уште многу вкусни креации од растително потекло.